Aktuality

9_2018_Gerald_v_Noe_1

Ostrava – Zahradou Televize NOE se ve čtvrtek 6. září ozývalo bubnování. Za bubínek usedl zambijský kněz Gerald Daka. Natáčel se videospot o Charitě pro Zambii. Odpoledne byl Gerald hostem pořadu Živě s Noe.

Gerald Daka přicestoval do České republiky, aby zde přiblížil život v Zambii. Učinil tak i ve studiu „televize dobrých zpráv“. Živému vstupu předcházelo ještě natáčení videospotu Charita pro Zambii. Výsledné video trvá zhruba jednu minutu. Geraldovo bubnování se prolne do pestrobarevných záběrů ze zambijské vesnice Chiparamba, kde lidé tančí a smějí se.  Spot potom končí Geraldovými slovy díků. Video má upoutat veřejnost, aby finančně podpořila odeslání kontejneru s materiální pomocí do daleké Afriky.

A zde se na spot můžete podívat: Charita pro Zambii

Ve čtvrtek na mladého kněze čekalo ještě jedno natáčení, měl dokonce mluvit před kamerou v přímém přenosu. V pořadu Živě s Noe přiblížil situaci v Zambii. Gerald je navíc duchovní oporou sudoměřických dobrovolníků, kteří v Chiparambě pomáhají. Kněz podporuje i sbírku Kontejner pro Zambii. Ve studiu mu tak sekundoval ještě Martin Zamazal z Arcidiecézní charity Olomouc, která na podzim kontejner za moře odešle. Přiblížil divákům třeba to, co vše organizace takové sbírky obnáší.

Záznam z pořadu zhlédnete zde v čase 10:20 min.: Živě s Noe

Karolína Opatřilová, Arcidiecézní charita Olomouc