Aktuality

2019_5_Sbírka pomáhá i dětem z Cheshire Home_4

Chipata – Domov Leonarda Cheshire v Chipatě  již v minulosti žádal příznivce, aby ho podpořili a pomohli mu starat se o bezbranné, postižené a sirotky. V domově se věnují také rehabilitacím u dětí s různými fyzickými postiženími.

Podle ředitelky domova, sestry Petronelly Chandy, se domov v letošním roce potýká s finančními problémy. Tamním pracovníkům se nedaří uživit více než 27 dětí, které tam v současné době pobývají.

Chiparamba Trust Organization dodala do domova zdravotní pomůcky, invalidní vozíky, školní tašky, dětské oblečení a zahradní náčiní, které nastřádali čeští dárci ve sbírce Kontejner pro Zambii. Ty pomohou zlepšit život dětem, které tam pobývají. „Za toto gesto jsme velmi vděční,“ děkuje sestra Petronella.

Sbírka měla pomáhat škole a chudým obyvatelům vesnice Chiparamba. Ředitel organizace Chiparamba Trust John Zimba  však rozšířil pomoc i do Cheshire Homes. „Také tyto domovy sehrávají důležitou roli v životě dětí na okraji, snaží se je probouzet do života, a to máme společné,“ vysvětlil. Potřebné věci obdrželi v Chipatě kromě dětí i lidé bezbranní a s postižením, kteří do domova docházejí pro pomoc.

  

(red)